Lyžiarská škola a požičovňa | Jasná Chopok

Lyžiarská škola a požičovňa Jasná Tatry

Sme lyžiarska škola a požičovňa se specializací na telemark. Ponúkame privátnu a skupinovú výučbu lyžovania na všetkých úrovniach. Sídlo máme v stredisku Jasná, ale po dohovore pôsobíme v celých TatráchTatranská Lomnica, Štrbské pleso a ďalšie. Sme jediná požičovňa telemarkového vybavenia v Jasnej a zároveň na celom Slovensku.

Zjazdovka

Začiatočnícke lekcie na zjazdovke – možno absolvovať aj za podmienky, že ste nikdy nestáli na lyžiach. Začína sa štandardne. Od zoznámenie s vybavením, cez pluhový oblúk až po základný zosuvný oblúk. V prípade telemarkového lyžovania platí to isté 🙂

Lyžiarska škola a požičovňa telemark skialpinizmus freeride

Pokročilé lekcie na zjazdovke – rozšírenie schopností ľubovoľným smerom. Môžeme sa všeobecne zamerať na zdokonalenie techniky alebo sa venovať špecifickej problematike, ktorá klienta zaujíma. Ako napríklad carvingový / telecarvingový oblúk, skákaný oblúk, základy freestylu.

Lyžiarska škola a požičovňa telemark skialp freeride

Freeride

Lekcie vo voľnom teréne – predpokladajú pokročilú úroveň lyžiara, povedomie o lavínové problematike. Záujemca musí mať kompletnú lavínovú výbavu (možno zapožičať v našej požičovni). Lekcie sa venujú špecifikám lyžovánia / telemarku vo variabilných podmienkach voľného terénu. Súčasťou lekcie je aj základná lavínová problematika na daný deň.

Ski school and rental telemark skitouring freeride

Skialpinizmus

Skialpinizmus na skialpových / telemarkových lyžiach. Jednoduché výstupy v nenáročnom teréne, ktoré však predpokladajú dobrú fyzickú kondíciu lyžiara. Telemarkové lyže a stúpacie pásy možno zapožičať v našej požičovni. Súčasťou lekcie je zoznámenie s výstrojou, metodika výstupu na lyžiach a nenáročný zjazd.

JK Freeheel telemark ski school lyžiarska škola Jasná Nízké Tatry

Požičovňa vybavenia

Sme jediná požičovňa telemarkového vybavenia v Jasnej a zároveň na celom Slovensku. Telemarkové vybavenie je veľmi vhodné aj na výlety do voľného terénu. Teda pohodlnejší skialpinizmus (viac v sekcii O telemarku a na našich kurzoch).

V našej požičovni používame len veľmi kvalitné vybavenie ako sú telemarkové topánky Scarpa T1 nebo Black Diamond, telemarkové viazanie od 22 Designs a lavínovú výbavu od DSP a Mammut. Cenník požičovne nájdete tu.

Avalanche and freeride equipment for rent

Telemarkový servis

Telemarkové vybavenie je oproti alpine vybaveniu dosť špecifické. Predovšetkým poloha navŕtaní viazania do lyže a správna voľba vrtákov a skrutiek je kľúčová pre bezpečnosť a ideálnou ovládateľnosť lyže. Ponúkame 15 ročnú skúsenosť s vŕtaním telemarkových viazanie na všetky typy lyží. Potrebujete konzultovať kam viazanie navŕtať prípadne pomoct so samotným servisom lyže? Neváhajte nás kontaktovať.

Telemark ski service

JK Freeheel – Telemarková lyžiarska škola a požičovňa

Lyžiarská škola a požičovňa Jasná Tatry