Telemarkové kurzy

Mölltaler / Ankogel (AT)

Jarný telemarkový kemp na ľadovci v rakúskych Alpách.

Za spolupráca s outdoorovou partiou https://liptovskeblaznovstva.sk/ sme pre vás pripravili viacdenný telemarkový kurz v strediskách Mölltaler a Ankogel.

Pokiaľ nemáte vlastnú výbavu, bude možné si ju vypožičať.

K dispozícii budú inštruktori, ktorí sa môžu venovať úplným začiatočníkom, ale pokročilejším so zameraním na carving a freeride.

przewodnik freeride Chopok

Cena:

Ubytovanie 4 noci (250€)

Inštruktor 5 dní (150€)

Telemarková výbava 5 dní (100€)

—-

Cena kurzu 500€

Kapacita kurzu 24 účastníkov

Dátum:

13.04.2024 – 20.04.2024

(4 noci/5 dní jazdenia)

Rezervácia:

V prvom rade by som uviedol, že nás čaká priateľský a uvoľnený kemp. Je len na nás, aký si ho urobíme a ako sa budeme mať. Všetci ideme najmä na dovolenku.


Pri plnom počte by nás malo byť 25 s tým, že simultálne s nami bude prebiehať aj lyžiarsky kemp, kde budú jazdci všeho druhu- mladí, starší, deti. Náš predbežný nástrel je ale 6 telemarkových jazdcov v spoločnej skupine. Všetci sa ideme hlavne dobre povoziť a prezdieľať medzi sebou spoločné vedomosti a skúsenosti.

JK Freeheel Lyžiarska škola a požičovňa Jasná

Ubytovanie:

Čaká na nás parádne ubytko vo veľkom apartmánovom dome s idylickým názvom- EDELWEISS. V dome sa nachádza 6 apartmánov kde by sa vraj malo vôjsť až 31 ľudí, takže miesta bude až až. Ubytovanie sa nachádza v obci Flattach, takže oproti minulému roku budeme k Moltalleru bližšie.

Rozdelenie apartmánov je nasledovné: 1.Apt.: 2-5os.,
2.Apt.: 2-4os., 3.Apt.: 9-10os., 4.Apt.:4-7os., 5.Apt.: 2-3os., 6.Apt.: 3os. Bolo by najvhodnejšie, keby sa naša tele skupina vošla do jedného apartmánu, ale vôbec to nie je podmienkou.

Stredisko:

Tento rok jazdíme len výhradne na Moltalleri, kde nám platia lístky, či už sezónky, zamestnanecké alebo zakúpené cez Gopass. Čaká nás 6 plnohodnotných dní počas ktorých by sme si mohli buchnúť aj skialpovačku niekedy v strede týždňa (uvidíme podľa počasia). Kto nemá lístok, si ho musí zakúpiť. Lístok je neprenosný.

Cesta:

Čo sa týka cesty, tak z Liptova je to cca 7h 30m. Jazdu si budeme spolu zdieľať. Viacerí máme väčšie autá k dispozícií takže bude miesto aj pre ľudí čo nemajú káru, predbežné rozdelenie napíšeme v spoločnej skupine. Na kopec sa budeme taktiež dostávať zjavne autom (idú aj skibusy). Tam to ale bude viac otvorenejšie, keďže niekto bude chcieť skončiť skôr, niekto jazdiť ešte úplne na záver, niekomu sa v ten deň ani nebude chcieť.

Organizácia na kopci:

Oproti lyžiarskym skupinám ktorých bude viac, my budeme len jedna menšia skupina, čo nám umožňuje byť parádne flexibilný. Každá skupinka si bude manažovať svoj deň sa na svahu, s tým že si vždy buchneme spoločný obed. Prvý deň bude skôr oťukávačka, zoznámime sa so strediskom. Dva dni intenzívnejšieho trénovania, deň skialpovačky, a dva dni voľnejšieho jazdenia podľa požiadaviek skupiny. Plánujeme jazdiť rôzne veci- ako mimo zjazdovky tak aj na nej. Čo sa týka organizácie výučby, tak je len na nás aby každý vyslovil svoje požiadavky a nebál sa pomenovať čo chce a čo nechce. Ak si bol napríklad unavený, môžeš jeden deň skočiť na lyže s pevnou pätou a jazdiť s lyžiarskou skupinou.

Strava:

bolo by ideálne keby si každý apartmán riešil večere spoločne. Nútiť Vás samozrejme nik nebude, no je to oveľa pohodlnejšie navariť len raz/ dva krát za pobyt pre všetkých.
Obedy na svahu- máme 50% zľavy v stredisku v reštaurácií. Raňajky freeride.


Večerný program:

Budeme si púšťať hlavne saunu, ktorú by sme mali mať na ubytku. Taktiež by sme radi išli do welness do Mallnitz. Ďalší podvečer určite strávime výletom vlakom do malebného mestečka Bad Gastein. Taktiež nás čaká menšia prednáška o výbave, jazdení, či lavínach. Určite bude ale aj videoanalýzový večer a pri tomto rozložení ti vlastne zostal už len jeden voľný večer.


Čo si vziať:

Keďže o tele výbavu sa staráme my, tak odporúčam si vziať len nejakú tú skialpovú/ freeride lyžu.
Taktiež sa tu naskytli otázky, že či aj lavínovú výbavu. Takže, ak máš lavínovku, tak ju určite berieš! Určite sa budeme baviť o veciach tohto druhu a jazdiť tieto veci. Ak si náhodou zvažoval kúpiť si nejakú, tak super možnosť ako sa s ňou naučiť pracovať.


Poistenie:

Odporúčam si zaplatiť poistenie. My fungujeme na Alpenverein. Je to celkom fajn cena, máš to na celý rok a je v tom aj tá helikoptéra.